Galeria
Zwiększone wymagania
Hale regałowe, w których podpory instalacji regałowej stanowią jednocześnie nośną konstrukcję dachu i ścian bocznych, to godna uwagi propozycja dla przedsiębiorstw, które muszą szybko uzyskać powierzchnie magazynowe zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Zapewniają znaczną oszczędność kosztów w porównaniu z budynkami z oddzielnym systemem regałów. OHRA umożliwia swoim klientom jeszcze większe obniżenie kosztów poprzez własny wkład w budowę. Zdecydowały się na to węgierskie przedsiębiorstwo z branży obróbki drewna Farkas-Fa i handlująca drewnem firma Sarok-Fa, które wykonały i zamontowały konstrukcje dachowe hal regałowych OHRA, korzystając w tym celu z własnego drewna.
Szybkie tworzenie nowych pojemności magazynowych
Obie firmy chciały szybko uzyskać nowe powierzchnie magazynowe do przechowywania desek, belek i innych elementów drewnianych w sposób zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych. Farkas-Fa i Sarok-Fa zdecydowały się na budowę hal regałowych z regałami wspornikowymi. Rozwiązanie to jest wyjątkowo szybkie w realizacji, ponieważ budowa hali i montaż regałów odbywają się jednocześnie.
Indywidualne rozwiązania
Ściany hali Farkas-FA tworzą dwa regały wspornikowe o długości 12,4 m. Podpory regałów OHRA są wykonane z walcowanych na gorąco profili stalowych i mają dużą nośność, co umożliwia realizację konstrukcji dachowych o znacznej rozpiętości: W magazynie Farkas-Fa odstęp między dwoma rzędami regałów wynosi 15 metrów. Dzięki temu w przyszłości bez trudu będzie można umieścić pośrodku hali trzeci rząd. Firma Sarok-Fa zdecydowała się na halę regałową bez ścian bocznych – pozwala to na niezakłócony przepływ powietrza i suszenie zmagazynowanego drewna. Konstrukcję nośną stanowią trzy rzędy dwustronnych regałów wspornikowych. Dla firmy Sarok-FA ważna była możliwość beznarzędziowej regulacji elastycznie zawieszonych wsporników regałów OHRA w krokach co 100 mm. Dzięki temu można w każdej chwili dopasować regały do aktualnego asortymentu produktów.
Samodzielna realizacja konstrukcji dachowych
Obie firmy dysponują wiedzą i zasobami wymaganymi do samodzielnej budowy konstrukcji dachowych. OHRA dopasowała jedynie w porozumieniu z klientami mocowania na podporach regałów do danych konstrukcji.
Większa pojemność i wydajność
Dzięki halom regałowym OHRA firmy Farkas-Fa i Sarok-Fa szybko zyskały nowe, zadaszone pojemności magazynowe. Przed budową hal regałowych oba przedsiębiorstwa składowały drewno – przynajmniej częściowo – na ziemi. Dzięki magazynowaniu na regałach wspornikowych znacząco zwiększyły pojemności magazynowe dostępne na tej samej powierzchni. Dodatkową korzyścią jest prostszy i szybszy dostęp do towarów, znacząco zwiększający wydajność w magazynach.
O firmie Farkas-Fa
Firma Farkas-Fa została założona w 1989 r. jako tartak zajmujący się obróbką na zlecenie. Obecnie drewno jest cięte na całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej, a obróbka jest w pełni zmechanizowana. Farkas-Fa zajmuje się ponadto handlem drewnem i produkcją paneli, posiada także stolarnię.
O firmie Sarok-Fa
Firma Sarok-Fa została założona w 1998 r. jako rodzinne przedsiębiorstwo. Obecnie firma z siedzibą w miejscowości Nagydorog jest jednym z największych sprzedawców drewna w powiecie Tolna w południowo-zachodnich Węgrzech.