Przejdź do głównej zawartości

Adament

Galeria

Nieograniczona produkcja

W celu uzyskania większej pojemności magazynowej i bardziej efektywnej logistyki firma Adamet-Niemet wyposażyła swój magazyn surowców w regały wspornikowe firmy OHRA. Dotychczasowy sposób magazynowania na podłodze i w kilku mniejszych regałach nie oferował już wystarczającej pojemności dla rozwijającej się działalności hurtowni metali. Ponadto częsta konieczność przenoszenia wielokrotnie prowadziła do uszkodzenia składowanych blach, prętów i profili. Dzięki kilku rzędom regałów wspornikowych o wysokości do 8570 milimetrów przedsiębiorstwo mogło powiększyć pojemność magazynu, jak również przyspieszyć procesy magazynowania i pobierania oraz zredukować uszkodzenia przechowywanych delikatnych towarów.

Spowolnienie produkcji
Firma Adamet-Niemet jest jedną z wiodących hurtowni surowców z aluminium, miedzi, mosiądzu, brązu i specjalnych stopów miedzi w południowej Polsce. W magazynie znajduje się zawsze około 7000 różnych artykułów. Dotychczasowa koncepcja magazynowania nie oferowała już wystarczającej pojemności dla rosnącego zapotrzebowania, wielokrotnie powodowała uszkodzenia przechowywanych przedmiotów i ogólnie spowalniała produkcję z powodu nieefektywnej logistyki.

Przechowywanie na nawet 16 poziomach
Dlatego firma Adamet-Niemet zdecydowała się na wyposażenie magazynu w kilka regałów wspornikowych firmy OHRA. Oprócz wysokiej nośności i jakości regałów od europejskiego lidera rynku regałów wspornikowych na korzyść firmy OHRA przemawiały również długie okresy gwarancyjne i serwis na miejscu. W kilku fazach projektu firma OHRA zainstalowała kilka rzędów jedno- i dwustronnych regałów wspornikowych. Regały zostały wykonane na zamówienie, aby dopasować je do towarów składowanych i miejsca montażu. Udźwig wsporników wynosi 500 lub 600 kilogramów, a przy wysokości regału 8570 milimetrów możliwe jest składowanie nawet na 16 poziomach. Elastyczne, regulowane pod względem wysokości wsporniki regałów OHRA odchylają się w przypadku uderzeń w górę i na bok. Chroni to towar przed uszkodzeniem.

Przyspieszenie procesów logistycznych
Dzięki nowemu systemowi regałów można było przyspieszyć procesy magazynowania i pobierania, co znacznie poprawiło efektywność produkcji. Dzięki optymalizacji procesów logistycznych wzrosła również niezawodność dostaw.